ابزارهای رایگان سئو سایت و بهینه سازی سایت

بررسی لینک های شکسته

این ابزار وب سایت شما را برای یافتن لینک های شکسته یا مرده بررسی می کند. این ابزار لینک های داخلی و خارجی وب سایت را بررسی و لینک های شکسته را مشخص می نماید. لینک های شکسته تنها باعث اذیت و خسته شدن کاربران سایت نمی شود. بلکه باعث آسیب جدی به رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بزرگ خواهد شد.

ساخت نقشه سایت

راهی آسان برای مدیران وب سایت ها با هدف اطلاع رسانی به موتورهای جستجو درباره آن که چه آدرس هایی (صفحاتی) از سایت برای شاخص گذاری (crawling & indexing) در دسترس می باشد استفاده از نقشه سایت یا همان سایت مپ می باشد. در ساده ترین شکل، ساخت نقشه سایت ی فایلی با پسوند xml می باشد که لیستی از آدرس های سایت در آن معرفی شده است. همچنین نقشه سایت برای هر آدرس می تواند شامل یک سری اطلاعات اضافی (مانند آخرین تاریخ بروزرسانی باشد، اگر چه معمولا تغییر می کند، اینکه این آدرس چه اهمیتی در سایت نسبت به آدرس های دیگر دارد.) باشد، که باعث می شود موتور جستجو با دقت و دید بهتری سایت را ایندکس گذاری و بررسی نماید.

تست robots.txt

بررسی کنید که سایت شما از فایل robots.txt استفاده می کند یا خیر، موتورهای جستجو برنامه های کوچکی به نام عنکبوت یا ربات را با هدف جستجو در سایت شما، ارسال می کنند. این ربات ها اطلاعاتی درباره آن که کدام از صفحات شما، اجازه شاخص گذاری، نمایش در نتایج جستجو و معرفی به کاربران وب سایت را دارد را بر می گرداند. اگر شما نمی خواهید فایل ها یا دایرکتوری هایی توسط موتورهای جستجو شاخص گذاری شود می توانید از فایل robots.txt استفاده نمایید تا مشخص نمایید، ربات ها به کدام بخش ها نباید بروند. این فایل، یک فایل متنی ساده است که در مسیر روت، وب سایت قرار می گیرد.

دو نکته مهم در استفاده از robots.txt وجود دارد.

این فایل در دسترس عموم هست، بنابراین هر کسی می تواند ببیند چه بخش هایی از سرور خود را نمی خواهید توسط ربات ها بررسی شود.

ربات ها می توانند فایل robots.txt را نادیده بگیرند، به ویژه ربات های مخرب، که با هدف یافتن حفره های امنیتی سایت را بررسی می کنند

بررسی تگ های H

تگ های H می توانند رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود دهند، اما شاید معنی این جمله را خوب متوجه نمی شوید اینکه چگونه استفاده از این تگ می تواند در بهبود سئوسایت شما مفید باشد؟، استفاده از تگ های H باعث می شود متن شما ساختاری مرتب تر و خوانا تر برای کاربران و موتورهای جستجو داشته باشد. ما ابزاری آنلاین طراحی کرده ایم تا بتوانید وضعیت تگ های H آدرس های خود را به راحتی با آن بررسی نمایید، همچنین نکاتی مهم در این زمینه برای شما آماده شده است، لطفا کلیک نمایید

پیشنهاد کلمات کلیدی

ابزار پیشنهاد کلمات کلیدی به شما کمک می کنند تا وب سایت خود را بهینه سازی نمایید و موقعیت آن را در موتورهای جستجو افزایش دهید. پایه و اساس رتبه بندی در تمامی موتورهای جستجو کلمات کلیدی هست. کاربر کلمات مورد نیاز خود را در گوگل جستجو می کند و گوگل صفحاتی که آن اطلاعات را دارند را به کاربر پیشنهاد می دهد. به همین دلیل بهینه سازی کلمات کلیدی وب سایت براساس حوزه کاری بسیار با اهمیت می باشد.
ربات های مرکز سئو ایران، از ترافیک، تبادل داده ها در سایت شما و همچنین از لیست کلمات کلیدی انتخابی شما کمک می گیرند تا بهترین و مناسب ترین کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد بدهند.
تحقیق و شناسایی کلمات کلیدی مناسب، به عنوان قلب موفقیت در کلیک مشتری بر روی وب سایت شما عنوان می شود، اما این فرآیند توسط بسیاری از سئوکارها تنها به دلیل این که بیش از حد خسته می شوند انجام نمی شود یا کامل انجام نمی شود. در نتیجه سئوکارها بررسی کلمات کلیدی را به صورت دستی انجام می دهند و دیگر آن را نمی توانند به صورت مستمر تکرار کنند و انجام بدهند در حالی این موضوع در راه موفقیت امری کاملا ضروری است.

رتبه کلمه کلیدی در گوگل

هر وبلاگ‌نویس یا نویسنده مطالب وب سایت، باید با هدف بهبود رتبه سایت، از کلمات کلیدی استفاده کند که اغلب توسط کاربران در موتورهای جستجو استفاده می شود. به ویژه آن کلمات کلیدی که به وب سایت شما کمک خواهند کرد در صفحات اولیه نتایج موتور جستجو گوگل قرار بگیرید.

برای رسیدن به این هدف، شما نیاز به ابزاری دارید که برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه ۱۰۰ سایت اول گوگل و همچنین موقعیت فعلی سایت مورد نظر شما را در نتایج گوگل بدون بررسی دستی و تکی نمایش دهد.

با هدف کمک و بهبود رتبه وب سایت در کلمات کلیدی هدف خود، ما این ابزار را برای شما طراحی کرده‌ایم و می‌توانید به صورت رایگان از آن استفاده نمایید.

بررسی آنلاین توضیحات متا و تگ عنوان

این ابزار وضعیت تگ عنوان و توضیحات متا را در سایت شما بررسی می کند، طول آن (یعنی تعداد کاراکترهای آن) را مشخص و متن آن را نیز نمایش می دهد تا مطمئن شوید گوگل عنوان و توضیحات شما را درست دیده و همچنین تعداد کاراکتر آن براساس معیارهای موتورهای جستجو صحیح و دقیق می باشد.
ابزار دیگری نیز برای شما ایجاد شده است، شما می توانید توضیحات متا و تگ عنوان خود را وارد نمایید تا ببینید این بخش ها در گوگل و در زمان نمایش وب سایت در نتایچ، چگونه نشان داده می شود. امروزه براساس مطالعه های انجام شده، گوگل بیش از 60 کاراکتر و یا بیش از طول 600 پیکسل را برای عنوان نمایش نمی دهد. پیشنهاد می شود عنوان صفحات وب سایت شما نیز این قوانین را رعایت نمایند. همچنین طول توضیحات متا نیز نباید از 160 کاراکتر بیشتر باشد. این موارد در بخش بررسی آنلاین وضعیت توضیحات متا و تگ عنوان به صورت کامل با مثال های مختلف آموزش داده شده است.

چگالی کلمات کلیدی

چگالی کلمات کلیدی را درصد تعداد تکرار کلمه کلیدی یا عبارت مورد نظر در یک صفحه وب سایت نسبت به تعداد کل کلمات آن صفحه بیان می شود. در زمینه بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو، چگالی کلمات کلیدی می تواند به عنوان معیاری برای ارزیابی اینکه یک صفحه اینترنتی برای یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص مرتبط هست یا خیر در نظر گرفته شود.

این مطالعه نشان می دهد این موضوع برای صفحات قرار گرفته در 5 نتیجه اول ضروری نیست. اما صفحاتی که در موقعیت اول رتبه کلمه کلیدی در گوگل (serp) قرار گرفته اند، کلمات کلیدی خاص آنها به طور میانگین تنها 7 بار تکرار شده است.

پاسخ سریع به این سوال که آیا هنوز چگالی کلمات کلیدی مهم هستند یا خیر، باید این گونه پاسخ بدهم: دو صفحه با چگالی کلمات کلیدی یکسان می توانند رتبه هایی بسیار متفاوت با یکدیگر داشته باشند. یک صفحه که حاوی چند یا حتی هیچ مورد از کلمه کلیدی مورد نظر باشد می تواند رتبه بسیاری بالایی برای آن کلمه انتخاب شده بدست آورد در حالی که یک صفحه با ده ها تن کلمه کلیدی می تواند در نتایج کلمه کلیدی مورد نظر ظاهر نشود. این موضوع به این امر نشان دارد تنها تکیه به چگالی کلمه کلیدی کفایت نمی کند و اما همین چگالی کلمات کلیدی در تاثیر مثبت در یک صفحه می تواند بسیار موثر باشد.

تماس با ما

کرمانشاه، سه راه 22 بهمن، ساختمان جهاددانشگاهی، طبقه چهارم، پارک علم و فناوری کرمانشاه، واحد 423

 

ایمیل:mail[at]seosazi[dot]com

تلفن:38396901-083

تلفن همراه: 09185566005