آدرس خود را وارد نمایید، تا نقشه سایت آن ساخته شود.

.

به صورت رایگان، ۵۰۰! آدرس سایت خود را در قالب نقشه سایت، هر روز دانلود کنید.

این ابزار کاملا بومی طراحی شده و با وب سایت های فارسی و غیر انگلیسی سازگاری بیشتر و بهتری دارد

لطفا نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با مطرح نمایید

04
3570
تعداد نقشه سایت (sitemap)
03
8137
زمان استفاده شده، دقیقه
02
600720
تعداد صفحات بررسی شده:
01
20255.6
پهنای باند مصرفی، مگابایت

نقشه سایت (sitemap) چیست؟

نقشه سایت فایلیست که در آن می‌توانید آدرس صفحات وب را لیست کرده و اطلاعاتی درباره ی محتوای سایت و نحوه ی سازمان دهی آن به موتور جستجو گوگل و دیگر موتورهای جستجو بدهید.
خزنده های وب موتورهای جستجو مانند googlebot اطلاعات این فایل‌ها را خوانده و سایت شما را هوشمندانه تر بررسی و ایندکس گذاری می کنند.
همچنین می‌توانید برای نقشه سایت خود از تگ های ارزشمند متا دیتا (فرا داده ها) استفاده نمایید. تگ های متا دیتا اطلاعاتی درباره ی یک صفحه وب ارایه می دهند، مانند تاریخ آخرین بروزرسانی صفحه، اگر چه اغلب این تاریخ تغییر می‌کند و همچنین اهمیت این صفحه نسبت به دیگر آدرس‌های سایت را می‌توان مشخص کرد.
با استفاده از نقشه سایت و تگ های فراداده شما می‌توانید لیستی از آدرس ها درباره ی نوعی خاص از محتوا در صفحات خود، شامل ویدئو، عکس و همچنین محتوای تلفن همراه تهیه نمایید.
در نقشه سایت ویدئو، می‌توان مواردی مانند زمان اجرای فیلم، دسته بندی، سن مناسب را مشخص نمایید.
در نقشه سایت تصویر می‌توان مواردی مانند موضوع تصویر، نوع و مجوزهای آن را مشخص کرد.

آیا من به نقشه سایت نیاز دارم؟

اگر صفحات وب سایت شما به درستی به یکدیگر لینک داده شده و در ارتباط هستند. خزنده های موتورهای جستجو معمولاً می‌توانند بیشتر صفحات سایت را پیدا کنند. با این حال نقشه سایت می‌تواند باعث بهبود نحوه ی بررسی و شاخص گذاری سایت شما توسط خزنده های موتورهای جستجو شود، به ویژه اگر سایت شما در یکی از دسته و معیارهای زیر قرار دارد

   ۱. سایت شما واقعاً بزرگ هست، در نتیجه احتمالاً خزنده های موتورهای جستجو بیشتر صفحات شما را نادیده می‌گیرند و تنها صفحات جدید و یا به تازگی به روز رسانی شده است را بررسی می کنند.

   ۲. سایت شما دارای یک آرشیو بزرگ از صفحات جدا یا صفحاتی که به خوبی به آن‌ها لینک داده نشده، هست. اگر صفحات سایت شما به صورت طبیعی به یکدیگر اشاره نشده است، شما می‌توانید آن‌ها را در نقشه سایت لیست کنید تا مطمئن شوید که موتورهای جستجو از برخی صفحات شما چشم‌پوشی نمی کند.

   ۳. سایت شما جدید هست و لینک های خارجی کمی به آن وجود دارد. خزنده گوگل (googlebot) و دیگر خزنده های وب، توسط لینک ها از یک صفحه به صفحه ی دیگر می روند. در نتیجه صفحاتی که به آن‌ها هیچ لینکی داده نشده است ممکن هست توسط موتورهای جستجو پیدا نشود.

با ابزار ساخت نقشه سایت، می توانید به صورت رایگان و آنلاین روزانه ۵۰۰ نقشه سایت، وب سایت خود را دریافت نمایید، اما اگر می خواهید نقشه تمامی آدرس های سایت شما تولید شود یا نقشه سایت عکس ها و فیلم های شما ساخته می شود، ما می توانیم درخواست شما را انجام دهیم، کافیست فرم درخواست را تکمیل نمایید.

سفارش تهیه نقشه سایت جامع
ساخت نقشه سایت (نقشه گوگل)